انجمن مدیریت اجرایی ایران

پایگاه دانش بر حسب موضوع

اثراستفاده از سیستم های هوش تجاری بر رضایت و عملکرد کارکنان مورد مطالعه (شرکت پخش پرنیان مهیار نماینده انحصاری محصولات مهرام) مطلب ویژه

سعید امامی فروردين 28 1395 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

هوش تجاری را می توان به عنوان یکسری مدل های ریاضی و روش های تحلیلی برای استخراج اطلاعات و دانش از داده های موجود دانست که برای فرایند تصمیم گیری های پیچیده استفاده می شود.. در سازمان های بزرگ تصمیمات بر یک پایه متناوب گرفته می شوند.

برخی تصمیمات ممکن است بیشتر یا کمتر بحرانی باشند یا اثر دراز مدت یا کوتاه مدت داشته باشند و شامل افراد و نقش های متفاوت و سلسله مراتبی باشند. توانایی تصمیم گیری کارمندان دانشی یک سازمان به طور شخصی و جمعی ، یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار بر روی بهره وری و مزیت رقابتی یک سازمان می باشد. این تحقیق از نوع پیمایشی و کاربردی می باشد. و روش گردآوری اطلاعات بصورت پیمایشی می باشد. و ابزار گردآوری اطلاعات بصورت پرسشنامه استاندارد می باشد. و روش تجزیه و تحلیل در این تحقیق تکنیکهای آماری می باشد. اين تحقيق درباره سنجش رابطه بین استفاده از سیستم های هوش تجاری بر عملکرد و رضایت کارکنان در شركت پرنيان مي باشد. جامعه آماری تحقیق حاضر کلیه کارشناسان شرکت پخش پرنیان مهیار نماینده انحصاری محصولات مهرام در رده های مختلف میباشد، که این جامعه شامل 159 نفر می باشد. در اين تحقيق ابتدا شاخصها شناسايي شدند. و فرضيات تحقيق نيز بر اساس اين شاخصها طراحي گرديد. و با استفاده از تكنيكهاي آماري داده هاي بدست آمده توسط نرم افزار لیزرل و اس پی اس اس(SPSS)مورد تجزيه و تحليل قرار گرفت و تمامي فرضيات مطرح شده اثبات شدند.

خواندن 838 دفعه آخرین ویرایش در فروردين 28 1395

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.